EczaKutusu.com
Ana Sayfa Üye Kayıt Üye Girişi Müşteri Hizmetleri
Alışveriş Sepetiniz.Sepetinizde 0 Ürün Var.
Ana Sayfa
Müşteri Hizmetleri
Hesabım
Sepetim
İletişim

Besin Takviyeleri     Güzellik ve Bakım Ürünleri    Parfümler ve Deodorantlar     Şifalı Bitkiler    Makyaj Malzemeleri 

GANODERMA KIRMIZI REİSHİ MANTARI KAPSÜL


Favori Ürünlere Ekle

GANODERMA KIRMIZI REİSHİ MANTARI KAPSÜL

Marka: GANODERMA
Model: REİSHİ MANTARI


GANODERMA KIRMIZI REİSHİ MANTARI KAPSÜL Detay Bilgisi

 

Kullanımı:

 

Normal olarak bir insan, Kırmızı Reishi kullanmaya başladıktan 10-15 gün sonra faydalı etkilerini hissetmeye başlar.
Genel sağlık durumunda belirgin bir farklılık ise 2 ay süreli düzenli ve sürekli kullanım sonunda görülebilir.
Toksik özelliği olmadığı için sürekli kullanılmasında hiçbir sakınca yoktur.

% 100 Ganoderma Lucidum içermektedir.

 

 

 

Yararı:

 

 

Ganoderma lucidum olarak bilinen ve yüzyıllardan beri yaygın olarak kullanılan  bir mantardır. Çin tıbbının verilerine göre insanın beş anahtar organına nüfus etmekte ve tedavilerinde yardımcı olmaktadır. Bunlar kalp, karaciğer, akciğer, pankreas ve böbrektir.


Ganoderma lucidum insanın çeşitli sistemlerinin rahatsızlıklarının  (solunum, dolaşım sinir, sindirim, endokrin, hareket sistemleri gibi) tedavilerinde yardımcı olabildiği gibi tıbbi, cerrahi, jinekolojik ve pediatrik müdahalelerden sonra da  iyileşmeyi hızlandırmaya yardımcı olmaktadır.


Bütün bu etkileri aslında, başta immun  (bağışıklık) sistem olmak üzere sağlıklı temeli korumak kaydıyla bütün yaşamsal faaliyetleri desteklemesinden kaynaklanmaktadır.


Özel hastalıkları tedavi etmek için kullanılan veya vücudun sadece belirli eksikliklerini destekleyen diyet unsurlarından  ve ilaçlardan tamamen ayrı düşünülmelidir.


Ganoderma lucidum vücudun tüm mekanizmasını ve metabolizmasını dengelemeye, bütün organ fonksiyonlarının düzgün yürütülmesini sağlamaya yardımcı olmaktadır.

 

Özellikle sahip olduğu etkinliklerin bazılarını aşağıdaki  şekilde sıralayabiliriz.

 

1-TÜMÖRLERE ETKİSİ
Tümörün oluşmasında asıl etken immun sistemin bozukluğu veya zayıflığıdır. Ganoderma lucidum immun sistemi düzenlemeye ve aktive etmeye yardımcı bir materyaldir. Önce vücudun bağışıklık mekanizmasını güçlendirmeye ve vücudun tümöre karşı kendi kendini müdafaa etme yeteneğini arttırmaya yardımcı olur.
Ganoderma lucidum monositik makrofajların özellikle interlökin h sentezini aktive ederek fonksiyonel yönden güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Lökositlerin üretimini hedef alan fakat kanın tüm elemanları için geçerli olan sentez kapasitesini arttırır.
Kanser hücreleri üzerine inhibisyon etkisi yapan bileşenleri sayesinde giderek anti tümör ilacı, kanserden koruyucu diyet elemanı ve klasik kanser tedavilerine yardımcı olmak amacıyla daha da yaygın anlamda kullanılmaktadır.
Ganoderma lucidum insan vücudu üzerine olumsuz ve toksik etki yapan zararlıları yok etmeye yardımcı olur. Bağışıklığı hiçbir toksik etki yapmaksızın güçlendirmeya yardımcı olur.

 

2-KARACİĞER KORUMA VE DETOKSİFİKASYON
Ganoderma lucidum karaciğeri çeşitli fizyolojik ve biyolojik olumsuz faktörlerden korumaya yardımcı olur. Hücrelerdeki hem toksik bileşiklerin hem de ilaçların metabolizmasını hızlandırmaya ve toksik hepatitin tedavisinde yardımcı olmaktadır.
Ganoderma lucidum kronik hepatitin tedavisinde baş dönmesi, göz kararması ve bununla ilgili belirtileri de ortadan kaldırmayada yardımcıdır. Kronik toksisitenin tedavisinde çeşitli kronik hepatit ve diğer hepatit tedavilerinde de kullanılmaktadır

 

3-KARDİYOVASKULER ETKİSİ
Hayvanlarda yapılan deney ve klinik çalışmalar Ganoderma Lucidumun koroner arteri genişlettiğini damarlardaki kan akışını arttırdığını ve kardiyak kapiller dolaşımını geliştirdiğini desteklemektedir. Böylece oksijen kaynağı ve kardiyak kaslardaki enerji artmaktadır.
Kan akımının yavaşlaması kaynaklı kalp rahatsızlıklarında kalbin korunmasına yardım eder. Ve kalp hastalıkların tedavisinde ve önlenmesinde yardımcıdır. Ganoderma lucidumun hipertansif  hastalardaki trigliserit, lipoprotein ve kandaki kolesterol seviyesini azaltmaya yardımcı olduğu görülmüştür.
Damar sertliği hastalığı olan arterial atheromotusun çeşitli tiplerini engellemeye yardımcıdır. Damar sertliği oldukça şekillendiyse Ganoderma Lucidum arter duvarındaki kolesterol miktarını azaltmaya ve kan damarını yumuşatarak hasarı en aza indirmeye yardımcı olacaktır.
Böylece romatoid artrit kökenli hastalıkların gelişmesini engellemeye yardımcı olmaktadır. Romatoit artrit bulunan insanlarda bile ganoderma lucidum  kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcı olduğu için atardamar duvarları esnekleşir ve daha ileri düzeyde hasar görmesi engellenir.
Bilhassa periferik dolaşımı güçlendirmesi ve platelet agregasyonu denilen damar içi pıhtı oluşumunu engellemeye yardımcıdır. Tüm bu etkinlikleri nedeniyle kardiyovasküler hastalıkların tedavisinde yardımcıdır.

 

4- YAŞLANMAYI GECİKTİRME
Ganoderma lucidum polisakkarit ve polipeptitleri aşağıdaki mekanizmalarla yaşlanmayı yüksek düzeyde yavaşlatmay yardımcıdır.


a-Bağışıklık sistemini güçlendirmeye, düzenlemeye yardımcı olması suretiyle; böyle bir güçlendirme yeni yetişkin insan da olduğu kadar ileri yaşlardaki insanlarda da çok başarılı bir şekilde gözlenmektedir. Özellikle gençlerde Ganoderma lucidum etkinliğiyle sağlıklı ve optimal bir gelişim bağışıklık sisteminin en büyük destekçisidir.


b-Nükleik asit ve proteinlerin sentezlenmesini optimize etmeye yardımıcıdır. Araştırmalar göstermiştir ki kişinin yaşı fazla önemli olmaksızın  nükleik asit ve proteinlerin optimize edilmiş senteziyle özellikle kanda, karaciğer ve kemik iliğinde yüksek hücre konsantrasyonlarına ulaşılmaktadır. Bu da yaşlanmanın en önemli engelleyicisidir. Gözlenmiştir ki ganodermanın yaşlanmayı geciktirme etkisi sadece yetişkinlerde değil gençlerde de aynı şekilde gerçekleşmiştir.


c-Serbest radikaller üzerine etkisi; yaşlılığa neden olan etkenlerden birisi vücuttaki hücrenin kendi antioksidan bileşiklerinde azalma meydana gelmesi veya SOD gibi antioksidan benzeri bileşiklerde azalma ortaya çıkmasıdır. Bu tip antioksidanlar vücudu serbest radikallerin sebep olduğu hasarlardan korumada mutlak gerekmektedir. Ganoderma Lucidum polisakkaritleri SOD ye çok benzer özel bileşikler şeklinde serbest radikalleri yok ederek ve yağların aşırı oksidasyonunu durdurarak vücudun hasar görmesini engellemektedir. Bu tip aktiviteler hücreleri korur ve onların yaşlanmasını geciktirir.


d-Ganoderma lucidum polisakkaritleri hücrenin çekirdeğinden DNA sentezini arttırarak hücre bölünmesini teşvik eder ve endirekt olarak bu yolla da yaşlanmayı yavaşlatmış olur.

 

5-NÖROASTENİA ÜZERİNE ETKİSİ
Çin tıbbında Ganoderma lucidum asab bozukluğu ve uykusuzluğu tedaviye yardımcı özçelliği ile neredeyse klasik bir ilaç şeklinde kullanılmıştır. Çünkü MS üzerinde etkilidir. Ganoderma Lucidum ekstraktları olumsuz vücut aktivitesini fizyolojik düzeye indirgemektedir.  Bu inhibisyon neredeyse kantitatif hassasiyette olup aktivite düzeyini her türlü olumsuzluktan koruyacak düzeyde bir yardım sağlar. Ganoderma lucidum kafein gibi merkezi uyarıcı etkisi yapan bileşiklere benzer şekilde ölümü geciktirmesi göstermektedir ki sinir sistemini büyük bir etkinlikle uyarmaya yardımcı olmaktadır. Eski Çin tıp yayınlarında Ganodermanın canlılığı koruyucu yaşam şevkini arttırıcı aklı geliştirici ve hafıza gücünü arttırıcı etkisi olduğu bildirilmektedir.
Bilhassa on onbeş günlük bir kullanım periyodu sonunda uyku düzenlemeye, iştahı artırmaya ve vücut ağırlığını dengelemeye yardımcı olmaktadır.

 

6-HİPERTANSİYON ÜZERİNE ETKİSİ
Ganoderma lucidum anestezi altındaki tavşanlarda başarılı bir şekilde kan basıncını düşürmektedir. Sistolik ve diyastolik basınç %15, 25 oranda düşmektedir. Dolayısıyla sinirsel aktivite inhibe edilmektedir. İnhibisyon düzeyinin %20, 40 olduğu düşünülür. Kan basıncını düşürme etkisini sempatik sinir sistemini inhibe etmesinden kaynaklandığı kabul edilmiştir.
Bunun ötesinde Ganoderma lucidum takviyesinin diğer tansiyon ilaçlarını etkisini arttırmaya ve stabilize etmeye yardımcı olduğu yönünde çok faydalı olduğu tespit edilmiştir.

 

7-DİYABET ÜZERİNE ETKİSİ
Ganodermanın içerdiği bileşiklerden Ganoderma  B ve C olarak adlandırılanların kan şekerini düşürmeye yardımcı olduğu bulunmuştur. Bu etkinliğin Ganodermanın vücudun kendi dokuları tarafından kan şekerini daha iyi kullanılır hale getirmesinden kaynaklandığı anlaşılmıştır. Ganoderma Lucidum bileşenleri bu olayda yağ asitlerinin serbest kalmasını engelleme yönünde insüline destek olduğu bulunmuştur. Bilhassa idrarında ve kanında şeker yüksek insanlarda bu etki açıkça görülmektedir. Yine Ganoderma Lucidum suda çözünen polisakkaritleri insüline bağlı olmayan diyabetin kontrol altında tutulmasında etkilidir ve bu amaçla geniş ölçüde kullanılmaktadır.

 

8-KRONİK BRONŞİT VE BRONŞİYAL ASTIMA ETKİSİ
Ganoderma lucidum öksürük nöbetlerini kesmeye, balgamı saflaştırmaya ve astımı baskı altına almaya yardımcı olur. Bilindiği gibi Ganoderma lucidum bağışıklık sistemini aktive etmektedir. Dolayısıyla gripten ve yukarıdaki hastalık tablolarından korunma etkinliği buna dayanmaktadır.

 

9- AŞIRI HASSASİYETE ETKİSİ
Eğer herhangi bir antijene karşı bağışıklık reaksiyonları aşırı düzeyde gerçekleşirse immunopatolojik anormallikler ortaya çıkar. Ganoderma lucidum vücutta bu tip aşırı reaksiyonların ortaya çıkmasını baskılar ve vücut düzeninin korunmasını sağlar. Yapılan çalışmalar da gösterilmiştir ki alerjik reaksiyonların daha ortaya çıkmadan önlenmesini sağladığı için Ganoderma lucidum bu tip hastalardaki aşırı hassasiyet faktörlerinin serbest kalmasına müsaade etmediği bulunmuştur. Bu özelliğiyle günümüzde kullanılan bütün aşırı hassasiyet reaksiyonları, alerjik astım gibi otoimmun rahatsızlıklar ve lupus eritemetosiz vulgaris, romatoit artrit, romatoit kalp rahatsızlıkları, alerjik rinit ve alerjik cilt rahatsızlıkları gibi hastalıların tedavisinde yardımcı fayda sağlamaktadır. Hormonların vücutta kullanılabilirliğini arttırdığından toksifikasyon hastalarında tedaviye yardım amacıyla kullanılabilmektedir.

 

10-GÜZELLİĞİN KORUNMASI ÜZERİNE ETKİSİ
Ganoderma lucidumun uzun gençlik ilacı adını almasının ana sebebi cildi koruması ve yaşlanmayı geciktirmesidir. Ganoderma sayesinde cildin su regülâsyonu mükemmelleştiğinden cilt, elastik nemli ve düzgün kalır. Ganodermanın ciltte melanin oluşmasını inhibe ettiği de bulunmuştur. Günümüzde Ganodermadan yapılmış güzellik ürünleri endüstrinin yeni parlayan yıldızı durumundadır. Bunlarla birlikte ganoderma içeren besinler alındığında sinerjik bir etki ortaya çıkmaktadır. Banyo sularına ganoderma eksraktı katarsanız deriniz genç görünmekle kalmayıp bakteriyel enfeksiyonlardan da korunmuş olur.

Yukarıdaki tüm özelliklerine ek olarak ganoderma kemik iliğindeki kan sentezini desteklemesi sebebiyle çeşitli kan hastalıkları taşıyanlar ve yoğun radyasyon altında kalan insanlardaki düşük WC belirtilerinin ortadan kaldırılmasında çok etkilidir. Vücudun bağışıklık sistemi artığından AİDS de dahil olmak üzere viral enfeksiyonlardan korunmasına yardımcı olur.
Uterustaki düz kasların aşırı kasılmasını engeller ve hamile kalınmasını kolaylaştırır.
Ganoderma retinadaki pigment denatürasyonunu, beyinin az gelişmişliğini ve anormal zayıf kas gelişmesini başarılı şekilde engellediği ve iyileştirmeye yardımcı olduğu anlaşılmıştır. Baş ağrıları, sinir ağrıları ve kanserle ilgili ağrıları azaltmaya yardımcı olduğu da bulunmuştur.

 

 


 

Hastalıklarınızın teşhis ve tedavisi için öncelikle doktorunuza başvurunuz.Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.

Sitemizdeki ürünler yardımcı bitkisel ürünlerdir.


GANODERMA KIRMIZI REİSHİ MANTARI KAPSÜL İle Uyumlu Ürünler

GANOTURK KIRMIZI REİSHİ MANTARI ÇAYI

Fiyatı: 44,00 TL KDV Dahil


5101 REİSHİ MANTARI

YENİDEN STOKLARA GELMESİ BEKLENİYOR

Fiyatı: 55,00 TL KDV Dahil

 

 
 
 
 
 

-Email Listesi
Email:
Not: Duyurulardan haberdar olmak için email adresinizi listeye ekleyebilirsiniz.
Kaydet  Çıkar


 İletişim | Sık Sorulanlar Hesap Numaraları | Sipariş ve Teslimat | Güvenlik | Üyelik |  Formlar | Servisler
Her Hakkı Saklıdır © 2007 Eczakutusu.com  | Kullanım SözleşmesiGizlilik |
                                                    

Eczakutusu.com sitesindeki tüm ürünler TARIM BAKANLIĞI onaylı, orijinal ve yasal ürünlerdir. Sahte, kaçak ve yasadışı olan ürünler web sitemizde satılmamaktadır. Hastalıklarınızın teşhis ve tedavisi için öncelikle doktorunuza başvurunuz.Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır. Sitemizdeki ürünler yardımcı bitkisel ürünlerdir.Eczakutusu.com'da yer alan yazılar ve görseller tavsiye niteliğinde olmayıp sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tıbbi bir öneri yerine geçmez.Herhangi bir hastalığın tedavisi için bu bilgiler kullanılamaz.Sitemizde verilen bilgiler üretici ve/veya dağıtıcı firmaların sorumluluğu altındadır.

Ürün özellikleri ve görseller, firmaların web sayfalarında yer alan bilgiler doğrultusunda hazırlanmıştır.

KobiMaster E-Ticaret Çözümü