EczaKutusu.com
Ana Sayfa Üye Kayıt Üye Girişi Müşteri Hizmetleri
Alışveriş Sepetiniz.Sepetinizde 0 Ürün Var.
Ana Sayfa
Müşteri Hizmetleri
Hesabım
Sepetim
İletişim

Besin Takviyeleri     Güzellik ve Bakım Ürünleri    Parfümler ve Deodorantlar     Şifalı Bitkiler    Makyaj Malzemeleri 

Kategoriler \ Besin Takviyeleri \ Bitkisel Ürünler \ Egzama

DİOSKORİDES 012 EGZ SET


Favori Ürünlere Ekle

DİOSKORİDES 012 EGZ SET

Marka: DİOSKORİDES
Model: EGZAMA TABLET
Fiyatı: 109,26 TL+ KDV
KDV Dahil: 118,00 TL
Havale İndirimli: 112,10 TL


DİOSKORİDES 012 EGZ SET Detay Bilgisi

 

012 EGZ - EGZAMA İÇİN YARDIMCI SET


1 ) Fundalı Bitkisel Karışım

Ebe Gümeci (Malva Sp.)

Lavanta Çiçeği (Lavandula A.Millir)

Isırgan Otu (Urtica Sp.)

Funda (Calluna Vulgaris)

EbeGümeci Bitkisinin İçeriğindeki Müsilaj, tanen ve ayrıca antosiyan, organik asitler ve bol miktarda tanen, ısırgan otundaki urticasit isimli glikozit klorasit, yakıcı tüylerde histamin, fundadaki rheaddine ve glikozidlerden arbutin ve erikolin biokimyasal maddelerinin bitkisel proteinler içermesi nedeniyle egzamada, romatizmada ağrı ve eklem sertliğini gidermede etkili olduğu bilinmektedir.


2 ) Sarımsak Bitki Tableti

Sarımsak (Allium sativum)


A.B.C Vitaminleri Şekerler Sarımsağa özel koku ve lezzetini veren kükürtlü bir uçucu yağ ve alicin maddesi içermektedir. Sarımsak acı lezzetiyle iştah açıcı ve allicin maddesi ile mikrop öldürücüdür .Kanda oluşan pıhtıları çözen sistemi aktive etmektedir.Kanda pıhtılaşmayı sağlayan hücrelerin bu eğilimini azaltmaktadır. Dolayısıyla kanı sulandırır. Sarımsak doğal antibiyotik olduğundan ötürü egzama yaralarındaki iltihabı kurutmaya yardımcı olur.


3) Bitki Aromalı Krem

İçinde bulunan bitki özlerinin antiseptik özelliğinden ötürü egzama sorununun çözümüne yardımcı olur.


4 ) Ardıç Tohumu Bitki Tableti

Ardıç (Juniperus communis)


Organik asitler, reçine, acı madde, uçucu yağ, glikoz, sakkaroz, ve juniperin mevcuttur. Uçucu yağ antiseptik ve kuvvetli idrar söktürücüdür.Kronik romatizmalarda, gut sorununda, çeşitli kas ağrılarında oldukça faydalıdır. Antiseptik özelliği sebebiyle de haricen deri hastalıklarında da uygulanabilir. Ardıç katranı uyuz ve egzama gibi hastalıklara da yardımcı olabilirKullanımı : Gıda Takviyesi Olarak Günde 3 Kez, Yemeklerden Önce

Her üründen birer Tablet Alınması Önerilir.

Sorunlu bölgeye ince tabaka halinde bir miktar krem uygulanır.

Not: Doktorunuzun verdiği ilacı almayı devam ediniz. Hamile ve 12 yaş altı çocukların ürünlerimizi kullanmaması önerilir.

 

LGİ

Ebe Gümeci bitkisinin içeriğindeki müsilaj, tanen ve ayrıca antosiyan, organik asitler ve bol miktarda tanen, ısırgan otundaki urticasit isimli glikozit klorasit, yakıcı tüylerde histamin, fundadaki rheaddine ve glikozidlerden arbutin ve erikolin biokimyasal maddelerinin bitkisel proteinler içermesi nedeniyle egzamada, romatizmada ağrı ve eklem sertliğini gidermede yardımcıdır.

 

Yararı:

Egzama tedavisinde yardımcıdır 

Hastalıklarınızın teşhis ve tedavisi için öncelikle doktorunuza başvurunuz.Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.

Sitemizdeki ürünler yardımcı bitkisel ürünlerdir.

 

EGZAMA

 

EGZAMA TEDAVİSİ

 

 

Çeşitli nedenlerle ortaya çıkan ve çeşitli görünümde olabilen kaşıntılı deri hastalığı. Başlıca özelliği, kızarık deri üzerinde beliren kabarcıklardır. Egzama deri hastalıklarının en sık görülenidir. Şekilleri ne olursa olsun, üst deride dokusal bir birime her zaman rastlanır. Malphigi mukoza cisimcikleri oluşan sıvıyı emer, hücreleri birbirinden ayırır, sonra desmozomlarda hücreleri birleştiren bağlantıları koparır ve üst derinin içinde kabarcık oluşmasına yol açar. Böylece egzama birçok evreden geçer. Kızarıklık, kabarcıklanma, akıntı, parlaklık ve pullanma.
Fakat bu evrelerin hepsi birden bulunmayabilir, çoğu zaman bunlardan biri üstün durumdadır. Egzama akut olabileceği gibi (genellikle akıntılı ve çok kaşıntılı) süreğen de olabilir (o zaman daha çok kızarık ve pullu, zaman zaman kabarcıklı ve değişik şiddette kaşıntılı).
Yer yer madeni para biçiminde olabileceği gibi yaygında olabilir. Bazı yerleşim bölgeleri karakteristiktir. Ellerde disitroz görünümündedir. Memelerdeki egzama her zaman çift taraflıdır ve çoğu zaman bir yuz belirtisidir. Memede , bir yanda egzamaya benzer bir deri hastalığı görüldüğünde paget deri hastalığı akla gelmelidir (kanser hastalığı).
Genellikle iki tip egzama vardır: yapısal egzama (atopi egzaması) ve edinsel egzama. Edinsel egzamaya bir iç etmene karşı duyarlılıktan (nispeten ender rastlanır, çünkü iç etmenlerden doğan deri hastalıkları çoğunlukla kurdeşen biçiminde ortaya çıkar) ya da bir dış etmene karşı duyarlılıktan ileri gelir. Aslında ayrım kesin değildir, çünkü temas egzamasının ortaya çıkması için genellikle önceden hazırlıklı bir bünye gereklidir.
Atopi egzaması genellikle meme çocuklarında görülen egzama tipidir. 3 aylığa doğru ortaya çıkar ve ilk olarak yüzden başlar. Evrimi belirsizdir. 2 yada 7 yaşlarında kesin olarak iyileşebildiği gibi, büyük çocukta ve yetişkinde yavaş yavaş süreğen hale de gelebilir. Bazen astım gibi başka alerjik hastalıklar buna eşlik edebilir.
Egzama, zamansız uygulanan bir ilaç yüzünden de ortaya çıkabilir (kükürt, civa, antihistaminikler, sülfamtiler, penisilin v.b. ile yapılmış tozlar veya merhemler).
Ev kadınlarında görülen egzama ( el egzaması) çamaşır suyundaki potasyum bikromata, çeşitli çamaşır sularına, hatta lastik eldivenlere bağlıdır.
En sık görülen temas egzamalarından biri kozmetiklerden ve saç boyasından ileri gelir. 'Güzellik müstahzarları' , özellikle kokulu oldukları zaman, sayısız yüz egzamalarına neden olabilirler. Tırnak cilasının bu alanda özel bir yeri vardır, tırnaklarda egzama yapmaz, ama gözkapaklarında yapar.
Giysilerin yaptığı egzamalar genellikle kauçuktan ve sentetik dokumalardan ileri gelir. Boyundaki egzama çoğunlukla yüksek yakalı hırka giyilmesinden ileri gelir. Ayak egzaması ayakkabılardan ileri gelebilir. Madenler bir temas egzamasına neden olabilir. Deri testleri bazen temas egzamasının nedenini ortaya çıkarabilir.
Enfeksiyon egzamaları mikrop yada mantar kökenlidir. Ama enfeksiyonmu egzamaya neden olmuştur, yoksa enfeksiyon mikrop kapan egzamanınmı sonucudur, kestirmek zordur.

(Konuyla ilgili sık aranan kelimeler; egzema, egzama hastalığı, egzama tedavisi, egzama için, egzama tedavi, egzama ve tedavisi, egzamaya, egzamanın tedavisi, egzama bitkisel tedavisi, egzama şifalı bitkiler, atopik egzama tedavisi, )

 

 

 

UYARI

Sitedeki yazılar çeşitli yayınlardan faydalanılarak hazırlanmış olup sadece gösteri amaçlıdır. Sitedeki bilgilerin her hangi bir şekilde kullanımından dolayı doğacak olumsuz sonuçlardan www.eczakutusu.com ve ilgili kişiler sorumlu değildir.

 

 

 


DİOSKORİDES 012 EGZ SET İle Uyumlu Ürünler

DİOSKORİDES 008 EGK KREM

Fiyatı: 35,00 TL KDV Dahil


AGEMA KREM

YENİDEN STOKLARA GELMESİ BEKLENİYOR

Fiyatı: 21,00 TL KDV Dahil


DERMANOL KREM

YENİDEN STOKLARA GELMESİ BEKLENİYOR

Fiyatı: 44,00 TL KDV Dahil

 

 
 
 
 
 

-Email Listesi
Email:
Not: Duyurulardan haberdar olmak için email adresinizi listeye ekleyebilirsiniz.
Kaydet  Çıkar


 İletişim | Sık Sorulanlar Hesap Numaraları | Sipariş ve Teslimat | Güvenlik | Üyelik |  Formlar | Servisler
Her Hakkı Saklıdır © 2007 Eczakutusu.com  | Kullanım SözleşmesiGizlilik |
                                                    

Eczakutusu.com sitesindeki tüm ürünler TARIM BAKANLIĞI onaylı, orijinal ve yasal ürünlerdir. Sahte, kaçak ve yasadışı olan ürünler web sitemizde satılmamaktadır. Hastalıklarınızın teşhis ve tedavisi için öncelikle doktorunuza başvurunuz.Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır. Sitemizdeki ürünler yardımcı bitkisel ürünlerdir.Eczakutusu.com'da yer alan yazılar ve görseller tavsiye niteliğinde olmayıp sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tıbbi bir öneri yerine geçmez.Herhangi bir hastalığın tedavisi için bu bilgiler kullanılamaz.Sitemizde verilen bilgiler üretici ve/veya dağıtıcı firmaların sorumluluğu altındadır.

Ürün özellikleri ve görseller, firmaların web sayfalarında yer alan bilgiler doğrultusunda hazırlanmıştır.

KobiMaster E-Ticaret Çözümü