EczaKutusu.com
Ana Sayfa Üye Kayıt Üye Girişi Müşteri Hizmetleri
Alışveriş Sepetiniz.Sepetinizde 0 Ürün Var.
Ana Sayfa
Müşteri Hizmetleri
Hesabım
Sepetim
İletişim

Besin Takviyeleri     Güzellik ve Bakım Ürünleri    Parfümler ve Deodorantlar     Şifalı Bitkiler    Makyaj Malzemeleri 

Kategoriler \ Besin Takviyeleri \ Bitkisel Ürünler \ Parkinson

DİOSKORİDES 064 UHG PARKİNSON


Favori Ürünlere Ekle

DİOSKORİDES 064 UHG PARKİNSON

Marka: DİOSKORİDES
Model: PARKİNSON
Fiyatı: 90,74 TL+ KDV
KDV Dahil: 98,00 TL
Havale İndirimli: 93,10 TL


DİOSKORİDES 064 UHG PARKİNSON Detay Bilgisi

 

Kullanımı:

Yetişkinler için günde 3 kez yemeklerden önce 2’şer tablet alınması önerilir.

Hamilelik süresince doktorunuza danışmadan kullanmayınız

500 Mg*120 Tablet

 

Tarım ve Köyişleri Bakanlığının 24.09.2007 Tarih ve 01-00010-00023-8 Sayılı İzni İle Üretilmiştir

Üretim Tesisleri ISO 9001:2000 ve HACCP Kalite Belgelerine sahiptir.

 

İçerik:

Yeşil çay yaprağı

Biberiye yaprağı

 

 

Yeşil çay yaprağı

Biberiye (kuşdili) : Ballıbabagillerden; Akdeniz çevresinde çok yetişen; küçük, kalınca, ensiz ve kokulu yaprakları ile çiçeklerinden faydalanılan bir bitkidir. Yaprakları iğneye benzer. Boyu 2 metre kadardır. Çiçekleri mavi veya eflatundur. Çiçeklerinden renksiz veya soluk sarı renkte olan biberiye esansı çıkarılır. İçeriğinde kafuru, sineol, kamfen, pinen, borneol ve bornilasetat vardır.

 

Kullanım alanları:

  • Hazımsızlığı gidermeye yardımcıdır.
  • Çarpıntıyı kesmeye, yarımbaş ağrılarını gidermeye, baş dönmesini gidermeye yardımcıdır.
  • Astım, bronşit ve kansızlıkta faydalıdır.
  • Burkulmalarda ve deri yaralarında da haricen kullanılır.
  • İdrar ve adet söktürmede yardımcıdır.
  • Safra ifrazatını arttırmaya yardımcı olur.
  • Vücuda kuvvet vermeye, zekayı artırmaya yardımcı olur.
  • Strese karşı faydalıdır.

 

BİLGİ

Yeşil çay doğal ve zengin bir antioksidan kaynağıdır. İçerisinde polifenol, kateşin, kafein, flavonoidler, florür ve tanen içerir. Bu bileşikler serbest radikallerin yarattığı oksidatif hasarlardan vücudu korumaya yardımcı olurlar. Biberiye bitkisinde bulunan Borneol, Cineol aktif bileşikler kan dolaşımını ve sinir sistemini uyarmaya yardıdır. Genel halsizlik ve hafıza zayıflığına karşı faydalı, vücut direncini artırmaya yardımcıdır.

 

Yararı:

Parkinson tedavisinde yardımcıdır

 

Hastalıklarınızın teşhis ve tedavisi için öncelikle doktorunuza başvurunuz.Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.

Sitemizdeki ürünler yardımcı bitkisel ürünlerdir.

 

PARKİNSON HASTALIĞI

 

PARKİNSON HASTALIĞI TEDAVİSİ

Parkinson hastalığı, dopaminerjik nöronların harabiyetinden kaynaklanan progresif, nörolojik bir hastalıktır. Hastalık, ilk kez 1817 yılında James Parkinson tarafından tanımlanmıştır. Parkinson, daha çok ileri yaşlarda ortaya çıkmakla birlikte bazen daha genç yetişkinlerde de görülebilmektedir. Aradaki fark az olsa da toplumda kadınlara oranla erkeklerde daha fazla görülmektedir. Bu hastalık ortalama 60 yaş civarında başlamaktadır. Yavaş ilerleme gösteren bu hastalığın ortalama bir seyir hızı olmakla birlikte ayrı ayrı her hasta için bir ilerleme hızı tahmin etmek mümkün değildir. Günümüze kadar tanı ve tedavide büyük gelişimler kaydedilmiştir. Daha önceki dönemlere göre günümüzde Parkinson hastalarının ölüm riski genel nüfusunkine yaklaşmış ve yaşam süresi beklentisi artmıştır.

 

      A) Klinik Özellikler: Parkinson hastalığının dört önemli bulgusu istem dışı titreme (tremor), kas sertliği (rijidite), hareketlerde yavaşlama (bradikinezi) ve denge kaybıdır. En yaygın başlangıç bulgusu asimetrik istirahat tremoru olmakla birlikte hastaların yaklaşık beşte birinde ilk belirti olarak bir eli kullanmakta güçlük görülmektedir.
Diğer klinik özellikler açısından, hastalığın erken dönemlerinde  hasta sıklıkla ince koordine hareketlerde zorlandığını fark eder. Günlük işlerin yerine getirilmesi zorlaşabilir (düğme iliklemek, saç taramak gibi.) Maske yüz denilen, yüz ifadesinin silinmesi fark edilebilir. Ses kısılabilir ve monotonlaşabilir. Kullanmakta zorluk çekilen kol yürürken tam olarak sallanmayabilir ve hasta aynı taraftaki ayağını yürürken sürüyebilir. Vücudun duruşu giderek bükülür ve adımlar da küçülür; el yazısı küçülebilir ve şekli bozulabilir. Daha sonraki dönemlerinde ağızdan salya akması ve yiyecekleri yutmada zorluklar, koku alma duyusunun kaybedilmesi nedeniyle tat almada değişiklikler görülebilir. Bunlara ek olarak depresyon ve demans da ortaya çıkabilir. Sık idrara çıkma, terleme anormallikleri gibi otonom fonksiyon bozuklukları bulgularına rastlanabildiği gibi aynı zamanda uyku bozuklukları da gözlenebilir.
Parkinson hastalığının klinik tanısı, hastanın anamnezinin değerlendirilmesi ve nörolojik muayenenin yapılması ile konulur. Kesin tanıyı sağlayan laboratuar veya radyoloji yöntemi bulunmamaktadır.
 

       B) Hastalığın Evreleri: Hastalığın şiddetini tanımlamanın bir yolu 1960’larda Margaret Hoehn ve Melvin Yahr tarafından geliştirilmiş olan Hoehn ve Yahr skalasıdır. Bu skalaya göre evreleme şu şekildedir:
0: Parkinson hastalığı bulgusu yok.
1. Evre: Tek tarafta  Parkinson hastalığı belirtileri (tremor, rijidite veya bradikinezi) var.
2. Evre: İki taraflı Parkinson hastalığı belirtileri (tremor, rijidite veya bradikinezi) var ve yürüme güçlüğü yok.
3. Evre: İki taraflı Parkinson hastalığı belirtileri var ve çok az yürüme güçlüğü var.
4. Evre: İki taraflı Parkinson hastalığı belirtileri var ve orta derecede yürüme güçlüğü var. Hasta tek başına yaşayamayacak durumdadır. 
5. Evre: İki taraflı Parkinson hastalığı belirtileri var ve hasta yürüyemiyor. Hasta tekerlekli iskemle kullanmak zorundadır ya da yatağa bağımlıdır.
 

       C) Parkinson Hastalığını Taklit Eden Nörolojik Hastalıklar:
1) Arteriyosklerotik Parkinsonizm
2) HIV Virüsü ve Tüberküloz Enfeksiyonları
3) Travma
4) Normal Basınçlı Hidrosefali
5) Tümörler ve Diğer Kitlesel Lezyonlar
 D) Tedavi: Parkinson hastalığı progresif (gelişken) bir hastalıktır. Bu sebeple tedavi yöntemi hastanın bulgularına ve fonksiyonel bozukluğunun derecesine bağlı olarak değişir. Erken dönemdeki olgularda, fonksiyonellik çok belirgin etkilenmiyorsa tedavisiz izlenebilir. Bunun yanında gerekirse çeşitli ilaçlar da kullanılabilir. Tedavinin amacı merkez sinir sistemindeki dopamin düzeyini artırmaktır.
İlerlemiş seviyedeki hastalıkta, hastanın fonksiyonel durumunu en uygun şekilde tutma ve tedavinin yan etkilerinden kaçınma sağlanmalıdır. Hastalık ilerledikçe Parkinson hastalığının tedavisi giderek zorlaşmaktadır.


Kaynak:Prof.Dr.Safiye Bilgin

 

UYARI

Sitedeki yazılar çeşitli yayınlardan faydalanılarak hazırlanmış olup sadece gösteri amaçlıdır. Sitedeki bilgilerin her hangi bir şekilde kullanımından dolayı doğacak olumsuz sonuçlardan www.eczakutusu.com ve ilgili kişiler sorumlu değildir.

 

 
 
 
 
 

-Email Listesi
Email:
Not: Duyurulardan haberdar olmak için email adresinizi listeye ekleyebilirsiniz.
Kaydet  Çıkar


 İletişim | Sık Sorulanlar Hesap Numaraları | Sipariş ve Teslimat | Güvenlik | Üyelik |  Formlar | Servisler
Her Hakkı Saklıdır © 2007 Eczakutusu.com  | Kullanım SözleşmesiGizlilik |
                                                    

Eczakutusu.com sitesindeki tüm ürünler TARIM BAKANLIĞI onaylı, orijinal ve yasal ürünlerdir. Sahte, kaçak ve yasadışı olan ürünler web sitemizde satılmamaktadır. Hastalıklarınızın teşhis ve tedavisi için öncelikle doktorunuza başvurunuz.Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır. Sitemizdeki ürünler yardımcı bitkisel ürünlerdir.Eczakutusu.com'da yer alan yazılar ve görseller tavsiye niteliğinde olmayıp sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tıbbi bir öneri yerine geçmez.Herhangi bir hastalığın tedavisi için bu bilgiler kullanılamaz.Sitemizde verilen bilgiler üretici ve/veya dağıtıcı firmaların sorumluluğu altındadır.

Ürün özellikleri ve görseller, firmaların web sayfalarında yer alan bilgiler doğrultusunda hazırlanmıştır.

KobiMaster E-Ticaret Çözümü