EczaKutusu.com
Ana Sayfa Üye Kayıt Üye Girişi Müşteri Hizmetleri
Alışveriş Sepetiniz.Sepetinizde 0 Ürün Var.
Ana Sayfa
Müşteri Hizmetleri
Hesabım
Sepetim
İletişim

Besin Takviyeleri     Güzellik ve Bakım Ürünleri    Parfümler ve Deodorantlar     Şifalı Bitkiler    Makyaj Malzemeleri 

Kategoriler \ Besin Takviyeleri \ Bitkisel Ürünler \ Gut

DİOSKORİDES 016 GTS SET


Favori Ürünlere Ekle

DİOSKORİDES 016 GTS SET

Marka: DİOSKORİDES
Model: GUT HASTALIĞI
Fiyatı: 109,26 TL+ KDV
KDV Dahil: 118,00 TL
Havale İndirimli: 112,10 TL


DİOSKORİDES 016 GTS SET Detay Bilgisi

 Tarım ve Köyişleri Bakanlığının 24.09.2007 Tarih ve 01-00010-00016-9 Sayılı İzni İle Üretilmiştir

Üretim Tesisleri ISO 9001:2000 ve HACCP Kalite Belgelerine sahiptir.

 

016 GTS- GUT İÇİN YARDIMCI SET

1 ) Kantaronlu Bitkisel Karışım

Isırgan Otu (Urtica Sp.)

Lavanta Çiçeği (Lavandula A.Millir)

Kırmızı Kantaron (Centaurium Minus)

Isırgan otunun içeriğindeki urticasit isimli glikoz, klorasit, yakıcı tüylerde histamin, fundadaki rheaddine, glikozitlerden arbutin ve erikolin, lavanta çiçeğindeki pinen, cineol, bornaot.kırmızı kantarondaki rhodon, ve pholobaphene biokimyasal maddeleri vücutta üre birikimi ile oluşan gut hastalığında böbreklerdeki ürikasit atılımını arttırarak vücudu rahatlatır. Gut sorununun giderilmesine yardımcı olabilir.


2) Söğüt Yaprağı Bitkisel Tableti

Söğüt yaprağı (Salix sp)


Eski Sümer ve Mısır kayıtlarında söğüt ağacı kabuğunun ağrı ve ateş tedavisinde kullanıldığı ile bilgiler yer almaktadır. Amerika yerlilerinin de söğüdü tedavi amacıyla sık sık kullandığı bilinmektedir.Söğüt ağacı kabuğundaki aktif madde salisin'dir. al formu ilk olarak 1828 'de Fransız eczacı Henri Leroux tarafından izole edilmiştir. Salisik aktif maddesi ağrıları dindirmeye yardımcıdır.


3 ) Biberiyeli Bitkisel Karışım

Biberiye (Rosmarimus O.)

Civan Perçemi (Achillea Milefolium)

Sarı Kantaron (Hyperciumferforatum)

Okaliptüs (Eucalyptus Sp.)

Biberiye bitkisinin içeriğindeki monoterpenlerve terpenoid oksitler, civan perçemi bitkisinin yeşil kısımları ve çiçek açma devresinde C Vitamini ve karoten, bütün organlarında eterik yağlar. Glikoalkloidlerden ahilin ve ahiletin, okaliptüs bitkisindeki acı madde, rezin ve okaliptol, sarı kantaron bitkisindeki hypericin, flavonoit, biokimyasal maddeleri sayesinde beyin tarafından üretilen asetilkolin adlı bir kimyasalın parçalanmasını önleyen acetyleholinestrase adlı kimyasallar mevcuttur, bunun sonucu olarak da vücudu zinde tutar.


4) Yoğurt Otlu Bitkisel Karışım

Sarı Kantaron (Hypericum P.)

Yoğurt Otu (Galium Verum)

Alıç (Ciratageus Sp.)

Sarı Kantaron bitkisi içeriğindeki hypericin, eterik yağlar, tanen, flavonoid, karoten ve E vitamini, yoğurt otu bitkisindeki iridoitler (Örneğin asperulosid), polyphenol asitleri, alıç bitkisindeki tanen, flavon türevleri, triterpen türevleri ve damarları genişleten bioflavononid biokimtasal maddeleri sayesinde kalbe oksijen ve kan akışının artmasına yardımcı olur. Bu durum, kalbin kan deveranı için harcamak zorunda olduğu gücü azaltır ve kalbi rahatlatır. Vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Toksinlerin dışarı atılması kişiye zindelik, enerji, rahatlık ve huzur verir. Stresin giderilmesine yardımcı olabilir

Kullanımı : Gıda Takviyesi Olarak Günde 3 Kez, Yemeklerden Önce

Her üründen birer Tablet Alınması Önerilir.


Not: Doktorunuzun verdiği ilacı almayı devam ediniz. Hamile ve 12 yaş altı çocukların ürünlerimizi kullanmaması önerilir.

 

Yararı:

Gut hastalığı tedavisinde yardımcıdır 

Hastalıklarınızın teşhis ve tedavisi için öncelikle doktorunuza başvurunuz.Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.

Sitemizdeki ürünler yardımcı bitkisel ürünlerdir.

 

GUT HASTALIĞI

 

GUT HASTALIĞI TEDAVİSİ

 

Belirtileri eklemlerde, böbreklerde ve deride görülen metabolizma hastalığı. Organizmada ürik asidin birikimine bağlı biri akut (iltihaplı), biri süreğen (metabolizmadan) olmak üzere iki şekil alabilir.
Çok eskiden beri bilinen gut, Hippokrates'in özdeyişlerine konu olmuştur. Eskiden eklem yüzeylerine bir suyuk damlasının yerleşmesinden ileri geldiği sanıldığından Ortaçağda 'gut' (damla) adı verilmiştir.
Bir beslenme hastalığı olan gut, nükleo-proteitler gibi bazı azotlu maddelerin  metabolizmasında ya da yapımındaki bozukluktan ileri gelir. kanda, idrarda ve aynı zamanda eklemlerde (guta bağlı eklem hastalığı), böbreklerde (böbrek taşı) ve deri dokularında (gut tofusları) aşırı ürik asit üretiminin işaretidir. İlkel gut ve ikincil gut diye iki gut çeşidi vardır. İkincil gutlar kan hastalıkları, böbrek hastalıkları ve bazı zehirlenmeler sonucunda oluşur.
Çeşitli etmenler hastalığın oluşumuna rol oynar: cinsiyet (erkekte çok daha fazla görülür), yaş (erişkin), beslenme, alkol, mesleki ve sosyal etmenler.İki şekli vardır;
1.Akut eklem gutu: En sık görülen yerleşim yeri ayağın başparmağıdır, ama ayakta, dizde, elde, dirsekte ya da aynı anda birçok eklemde görülür. Başlangıç nedeni çok çeşitli olabilir: beslenmede aykırılık, bedensel olsun, ruhsal olsun her çeşit travma, yorgunluk, başka bir hastalık, bazı ilaçlar, iklim ve mevsim etkileri. Çoğu zaman önceden bazı genel bozukluklar ya da yerel bozukluklar ortaya çıkar. başlangıç anidir, ön planda ağrı, deri sıcaklığı ve ateş vardır. Kendi kendine gerilemesi ortalama 4 ila 10 gün sürer, ama bu süre tedaviyle kısaltılabilir.
2.Süreğen eklem gutu: Sık görülür ve ilerleyici bir yerleşimi vardır. eklemlerde ve derialtı dokularda sürekli urat depolarının varlığıyla belirgindir. Derialtı dokularındaki depolara tofus adı verilir ve en çok kulakta, dirsekte ve asil kirişi üzerinde görülür. Gutun bu şekli süreğen eklem hastalıklarına ve ayaklarda, ellerde, parmaklarda, dizkapağında, ve daha seyrek olarak da kalça ve omurgada yıkım lezyonlarına neden olur. Şişmanlık, koroner yetmezliği, tansiyon yüksekliği sık olarak guta eşlik eder. Tedavi sağlıklı bir yaşam ve dengeli bir beslenme ile başlar. Bazen uzun süre ürik asidi dışa atmayı ya da sentezini önlemeyi öngören ilaçların alınması gerekebilir. Kriz halinde kolşisin ve özgül iltihap önleyiciler verilir. Kortizon tedavisi yapılmamalıdır.

(Konuyla ilgili sık aranan kelimeler; gut tedavisi, gut hastaligi, gut hastalıgı, gut hastalığı tedavisi)

 

UYARI

Sitedeki yazılar çeşitli yayınlardan faydalanılarak hazırlanmış olup sadece gösteri amaçlıdır. Sitedeki bilgilerin her hangi bir şekilde kullanımından dolayı doğacak olumsuz sonuçlardan www.eczakutusu.com ve ilgili kişiler sorumlu değildir.

 

 

 
 
 
 
 

-Email Listesi
Email:
Not: Duyurulardan haberdar olmak için email adresinizi listeye ekleyebilirsiniz.
Kaydet  Çıkar


 İletişim | Sık Sorulanlar Hesap Numaraları | Sipariş ve Teslimat | Güvenlik | Üyelik |  Formlar | Servisler
Her Hakkı Saklıdır © 2007 Eczakutusu.com  | Kullanım SözleşmesiGizlilik |
                                                    

Eczakutusu.com sitesindeki tüm ürünler TARIM BAKANLIĞI onaylı, orijinal ve yasal ürünlerdir. Sahte, kaçak ve yasadışı olan ürünler web sitemizde satılmamaktadır. Hastalıklarınızın teşhis ve tedavisi için öncelikle doktorunuza başvurunuz.Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır. Sitemizdeki ürünler yardımcı bitkisel ürünlerdir.Eczakutusu.com'da yer alan yazılar ve görseller tavsiye niteliğinde olmayıp sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tıbbi bir öneri yerine geçmez.Herhangi bir hastalığın tedavisi için bu bilgiler kullanılamaz.Sitemizde verilen bilgiler üretici ve/veya dağıtıcı firmaların sorumluluğu altındadır.

Ürün özellikleri ve görseller, firmaların web sayfalarında yer alan bilgiler doğrultusunda hazırlanmıştır.

KobiMaster E-Ticaret Çözümü