EczaKutusu.com
Ana Sayfa Üye Kayıt Üye Girişi Müşteri Hizmetleri
Alışveriş Sepetiniz.Sepetinizde 0 Ürün Var.
Ana Sayfa
Müşteri Hizmetleri
Hesabım
Sepetim
İletişim

Besin Takviyeleri     Güzellik ve Bakım Ürünleri    Parfümler ve Deodorantlar     Şifalı Bitkiler    Makyaj Malzemeleri 

Kategoriler \ Besin Takviyeleri \ Bitkisel Ürünler \ Guatr

DİOSKORİDES 015 GTR SET


Favori Ürünlere Ekle

DİOSKORİDES 015 GTR SET

Marka: DİOSKORİDES
Model: GUATR
Fiyatı: 109,26 TL+ KDV
KDV Dahil: 118,00 TL
Havale İndirimli: 112,10 TL


DİOSKORİDES 015 GTR SET Detay Bilgisi

 

GUATR

 

GUATR TEDAVİSİ

 

Guatr, tiroid bezinin büyümesi. Nedeni genellikle bezin yeterince hormon salgılayamaması ve bu eksiği kapatmak üzere büyümesidir; bazen de bez, salgı işlevini normal olarak sürdürdüğü halde bilinmeyen bazı nedenlerle büyüyebilir. Bu ikinci tip guatrda, büyümüş olan tiroid bezi, aşırı miktarda hormon salgılayarak egzoftalmik guatr olarak da bilinen Graves-Basedow hastalığına ya da çok yumrulu guatr olarak da bilinen Plummer hastalığına yol açabilir.
Toprak ve sudaki iyot miktarının az olduğu bazı coğrafi bölgelerde görülen bölgesel ya da yerleşik (endemik) guatrda ise tiroid bezi büyür ama salgısı artmaz. Bazı hastalarda hipotiroidizm (tiroid hormonunun yetersiz düzeyde salgılanması) belirtileri görülse de, bu salgı yetersizliği genellikle belirti vermez. Erken dönemde iyotlu sofra tuzlarıyla yeterli miktarda iyot alınırsa hastanın durumu tamamen düzelebilir. Buna karşılık daha ileri evrelerde özellikle bezin dokusunda içi sıvı dolu kesecikler (kist) ve urlar oluştuğunda tiroid bezinin ameliyatla alınması gerekir.
Guatrın bir bölgede birden çok kimselerde birden görülmesi mikroplu, bulaşıcı olduğu zannını uyandırmışsa da yapılan incelemeler sonunda hastalığın görüldüğü yerlerdeki bitki ve sularda yeter derecede iyot olmadığı, hastalığın bu yüzden ortaya çıktığı anlaşılmıştır.
Guatr en çok genç kadın ve kızlarda olur. Tiroit bezinin şişmesi ekseriya ergenlik çağına rastlar. İlkbaharda daha çok görülür. İyotsuz besinler alınması hastalığın ortaya çıkmasına ve şiddetlenmesine yol açar.
İlk belirti tiroit bezinin şişmesidir. Bu büyüme gebelik, vs. gibi bazı hallerde daha çok olmak üzere, değişik bir karakter gösterir. Çok büyürse yutmada zorluk olur, şişliğin büyük nefes borusunu itmesi, tazyik etmesi ihtimali vardır. Bu tazyikten dolayı gırtlak yakınından geçen sinirlerde felçler olabilir. Guatr sadece bir şişmeden ibaret kaldıkça başka sıkıntı vermez.

(Konuyla ilgili sık aranan kelimeler; tiroit, tiroid, nodül, guatr tedavisi, guatr hastalığı, guatrın tedavisi, guatr bitkisel tedavi, guatr için şifalı bitkiler)

 

 

Tarım ve Köyişleri Bakanlığının 24.09.2007 Tarih ve 01-00010-00016-9 Sayılı İzni İle Üretilmiştir

Üretim Tesisleri ISO 9001:2000 ve HACCP Kalite Belgelerine sahiptir.

 

015 GTR - GUATR İÇİN YARDIMCI SET


1) Ceviz Yapraklı Bitkisel Karışım

Ceviz (Juglansreji A.)

Kırmızı Kantaron (Centaurium Minus)

Lavanta Çiçeği (Lavandula A.Miller)


Ceviz yaprağının içeriğindeki tanen, uçucu yağ, acı lezzetli juglon maddesi kırmızı kantarondaki rhodon, ve pholobaphene, lavantadaki pinen, cineol, bornoal biokimyasal maddelerinin içerdiği iyot, guatra iyi gelmekte ve guatr bezesini eritmede yardımcıdır.


2 ) Göz Otlu Bitkisel Karışım

Okaliptüs (Eucalyptus Sp.)

lavanta Çiçeği (Lavandula A. Miller)

Göz Otu (Euphrasia Officinalis)


Okaliptüs (itkisi içeriğindeki uçucu bitkisindeki pinen, cineol, bornaol, göz otu bitkisindeki, rhinantin adlı bir glikozit ve sabit yağ biokimyasal maddeleri guatr tedavisinde yardımcıdır.


3) At Kestaneli Bitkisel Karışım

Deve Dikeni (Silybium Marianum)

At Kestanesi (A.Hippocastanum)

Kibrit Otu (Lycopodium Clavatum)

Yabani Kekik (Thymus Serpyllum)


Deve dikenindeki silibin, silikristin kateşik, tanen, saponinler, flavon ve kumarin türevleri, yabani kekikteki uçucu yağlar, Phenol ve saponin biokimyasal maddeler sayesinde guatr sorununa yardımcı olabilir.


4) Mayıs Papatyalı Bitkisel Karışım

Aslan Pençesi (Salvia Trilopa)

Tıbbi Nane (Menta Piperita)

Ayni Safa (Calendula of Ficinalis)

Mayıs Papatyası (Matricaria C.)


Aslan Pençesi içeriğindeki leudik asit, filosterim ((diüretik etkiye sahiptir), tıbbi nanedeki terpenler, serbest ve ester halinde mentol ve mentofuran, aynı safadaki calendula sapogenin, glikozitler,xantophill, müsilaj biokimyasal maddeleri sinirsel rahatlamaya, ferahlamaya ve canlılığa sebep olmaktadır.

Kullanımı : Gıda Takviyesi Olarak Günde 3 Kez, Yemeklerden Önce

Her üründen birer Tablet Alınması Önerilir.

Not: Doktorunuzun verdiği ilacı almayı devam ediniz. Hamile ve 12 yaş altı çocukların ürünlerimizi kullanmaması önerilir.

 

Yararı:

Guatr tedavisinde yardımcıdır 

Hastalıklarınızın teşhis ve tedavisi için öncelikle doktorunuza başvurunuz.Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.

Sitemizdeki ürünler yardımcı bitkisel ürünlerdir.

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 

-Email Listesi
Email:
Not: Duyurulardan haberdar olmak için email adresinizi listeye ekleyebilirsiniz.
Kaydet  Çıkar


 İletişim | Sık Sorulanlar Hesap Numaraları | Sipariş ve Teslimat | Güvenlik | Üyelik |  Formlar | Servisler
Her Hakkı Saklıdır © 2007 Eczakutusu.com  | Kullanım SözleşmesiGizlilik |
                                                    

Eczakutusu.com sitesindeki tüm ürünler TARIM BAKANLIĞI onaylı, orijinal ve yasal ürünlerdir. Sahte, kaçak ve yasadışı olan ürünler web sitemizde satılmamaktadır. Hastalıklarınızın teşhis ve tedavisi için öncelikle doktorunuza başvurunuz.Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır. Sitemizdeki ürünler yardımcı bitkisel ürünlerdir.Eczakutusu.com'da yer alan yazılar ve görseller tavsiye niteliğinde olmayıp sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tıbbi bir öneri yerine geçmez.Herhangi bir hastalığın tedavisi için bu bilgiler kullanılamaz.Sitemizde verilen bilgiler üretici ve/veya dağıtıcı firmaların sorumluluğu altındadır.

Ürün özellikleri ve görseller, firmaların web sayfalarında yer alan bilgiler doğrultusunda hazırlanmıştır.

KobiMaster E-Ticaret Çözümü