EczaKutusu.com
Ana Sayfa Üye Kayıt Üye Girişi Müşteri Hizmetleri
Alışveriş Sepetiniz.Sepetinizde 0 Ürün Var.
Ana Sayfa
Müşteri Hizmetleri
Hesabım
Sepetim
İletişim

Besin Takviyeleri     Güzellik ve Bakım Ürünleri    Parfümler ve Deodorantlar     Şifalı Bitkiler    Makyaj Malzemeleri 

Kategoriler \ Besin Takviyeleri \ Bitkisel Ürünler \ Böbrek Yetmezliği

DİOSKORİDES 010 BYT SET


Favori Ürünlere Ekle

DİOSKORİDES 010 BYT SET

Marka: DİOSKORİDES
Model: BÖBREK YETMEZLİĞİ
Fiyatı: 109,26 TL+ KDV
KDV Dahil: 118,00 TL
Havale İndirimli: 112,10 TL


DİOSKORİDES 010 BYT SET Detay Bilgisi

 

Tarım ve Köyişleri Bakanlığının 24.09.2007 Tarih ve 01-00010-00016-9 Sayılı İzni İle Üretilmiştir

Üretim Tesisleri ISO 9001:2000 ve HACCP Kalite Belgelerine sahiptir.

 

010 BYT - BÖBREK YETMEZLİĞİ İÇİN YARDIMCI SET

1) Kayışkıranlı Bitkisel Karışımı

Kayışkıran Kökü (Ononis Spinosa I.)

Şahtere (Fumaria Officinallis)

Ayrık Otu (Agropyron Repens)

Funda Çiçeği (Calluna Vulgaris)


Kayışkıran içeriğindeki tanen, organik asitler, saponin ve flavon türevleri, şahterdeki tanen, fumarik aist, fumarin ve diğer alkoloidler, ayrık otundaki triricin, demir, kalsiyum, potasyum, sitrik asit, A; B vitaminleri, funda çalısındaki tanen, uçucu yağ, anthocyan ve glikozidlerden arbutin ve erikolin biokimyasal maddeleri diüretik (idrar artırıcı) etkiye sahiptir. İdrar arttırıcı, kanı temizleyici özelliğinden dolayı böbreklerin çalışmasına yardımcı olur.


2 ) Biberiyeli Bitkisel Karışım

Biberiye (Rosmarimus O.)

Civan Perçemi (Achillea Milefolium)

Sarı Kantaron (Hyperciumferforatum)

Okaliptüs (Eucalyptus Sp.)

Biberiye bitkisinin içeriğindeki monoterpenlerve terpenoid oksitler, civan perçemi bitkisinin yeşil kısımları ve çiçek açma devresinde C Vitamini ve karoten, bütün organlarında eterik yağlar. Glikoalkloidlerden ahilin ve ahiletin, okaliptüs bitkisindeki acı madde, rezin ve okaliptol, sarı kantaron bitkisindeki hypericin, flavonoit, biokimyasal maddeleri sayesinde beyin tarafından üretilen asetilkolin adlı bir kimyasalın parçalanmasını önleyen acetyleholinestrase adlı kimyasallar mevcuttur, bunun sonucu olarak da vücudu zinde tutar.


3) Altın Otu Bitki Tableti

Altın Otu (Ceterach officinarum )

Aktif maddeleri flavon, reçine, kumarin, acı madde.İdrar söktürücü, safra ve pankreas salgısını ve mide suyunu arttırıcı ve idrar yollarındaki taşları düşürmeye yardımcıdır. Mesane, prostat ve idrar yolu iltihaplarına karşı faydalıdır. Romatizma ve Eklem ağrısı şikayetlerini azaltır. Tokluk verir. Hazım zorluklarında ve basurda faydalı olabilir.


4) Andız Otu Bitki Tableti

Andız Otu (Inula helenium)

Yaprakları büyük, yumuşak ve yuvarlaktır. Çiçekleri sarı renkte olup, Kökü kalındır. Meyveleri küçük fıstık kozalağına benzer. Mideyi kuvvetlendirir. Balgam söker. Mikropları öldürür. Vücutta biriken tuzu atar. Üremi, nefrit, sistit, idrar yolları hastalıklarında faydalıdır. Nefes darlığını gidermeye yardımcı olur.

Kullanımı : Gıda Takviyesi Olarak Günde 3 Kez, Yemeklerden Önce

Her üründen birer Tablet Alınması Önerilir.

Not: Doktorunuzun verdiği ilacı almayı devam ediniz. Hamile ve 12 yaş altı çocukların ürünlerimizi kullanmaması önerilir.

 

 

LGİ

Kayışkıran içeriğindeki tanen, organik asitler, saponin ve flavon türevleri, şahteredeki tanen, fumarik aist, fumarin ve diğer alkoloidler, ayrık otundaki triricin, demir, kalsiyum, potasyum, sitrik asit, A, B vitaminleri, funda çalısındaki tanen, uçucu yağ, anthocyan ve glikozitlerden arbutin ve erikolin biokimyasal maddeleri diüretik (idrar artırıcı) etkiye sahiptir. İdrar arttırıcı, kanı temizleyici özelliğinden dolayı böbreklerin çalışmasına yardımcı olur.

 

Yararı:

Böbrek yetmezliği tedavisinde yardımcıdır 

 

Hastalıklarınızın teşhis ve tedavisi için öncelikle doktorunuza başvurunuz.Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.

Sitemizdeki ürünler yardımcı bitkisel ürünlerdir.

 

BÖBREK YETMEZLİĞİ

 

BÖBREK YETMEZLİĞİ TEDAVİSİ

 

Böbreğin, işlevlerinden bir bölümünü ya da tümünü yerine getiremez duruma gelmesi. Böbrek yetmezliği akut ya da kronik tipte olabilir.
Akut böbrek yetmezliğinde, vücuttan atılan idrar miktarı azalır; kandaki azotlu madde, potasyum, sülfat ve fosfat düzeyi olağanüstü yükselirken, sodyum, kalsiyum ve karbon dioksit düzeyi olağanın çok altına düşer. Genellikle hasta altı haftada ya da daha kısa sürede iyileşir. Böbrek yetmezliğinin başlıca nedenleri, böbrek borucuklarının ilaçlarla ya da karbon tetraklorür, aseton, etilen glikol gibi organik çözücülerle yıkıma uğraması; cıva, kurşun ve uranyum bileşiklerinin dokulara yerleşmesi; aşırı kan kaybına ya da kan basıncının yükselmesine yol açan ağır yaralanmalar ya da ameliyatlar; ağır yanıklar ve kan nakli uyuşmazlığıdır. Böbreğin kabuk bölgesini yıkıma uğratan hastalıklar, bakterilerden ileri gelen ağır böbrek hastalıkları, böbreğin iç bölgesini yıkıma uğratan şeker hastalığı, böbreklerde aşırı miktarda kalsiyum tuzlarının birikmesi de böbrek yetmezliği ne yol açabilir. Karaciğer hastalıkları, böbrek atardamarlarının ve idrar yollarının tıkanması ise genellikle akut böbrek yetmezliğine, ender olarak da belirti vermeden gelişen kronik böbrek yetmezliğine neden olur. Böbrek yetmezliği, zamanla kalp yetmezliği, akciğer ödemi ve vücutta aşırı potasyum birikmesi gibi ikincil bozukluklara yol açabilir.
Kronik böbrek yetmezliği genellikle uzun süren bir böbrek hastalığının sonucudur. Bu hastalıkta kanın asitliği artar, kemiklerde kalsiyum kaybı ve sinir hücrelerinde yozlaşma görülebilir.
Kronik böbrek yetmezliğinde, böbrekler çalışma kapasitelerinin yüzde 90'ını yitirinceye değin, hasta yaşamını sürdürebilir. Böbreğin büyük bir bölümü çalışamaz duruma geldiğinde, geri kalan sağlam bölüm bu açığı karşılamak üzere etkinliğini artırır. Hatta böbreklerden biri alındığında, öbür böbrek bütün yükü karşılayabilmek için hem irileşir, hem de daha çok çalışır. Her iki böbrekte de yetmezlik söz konusu olduğunda, genellikle hastaya diyaliz yapmak üzere yapay böbreğe başvurmak gerekir. Haftada iki üç kez, yaklaşık 12 saat kadar uygulanan yapay böbrek tedavisi, bir iki ay içinde böbrek yetmezliğinin bütün tehlikeli belirtilerini yok edebilir. Daha hafif yetmezliklerde ise bu makine, böbrek dokusunun dinlenmesine ve kendi kendini onarmasına yardımcı olur. Diyaliz tedavisinin yeterli olmadığı durumlarda ise böbrek nakli düşünülebilir.


(Konuyla ilgili sık aranan kelimeler;böbrek tedavisi, kronik böbrek yetmezliği, böbrek yetmezliği tedavisi)

 

 

 

UYARI

Sitedeki yazılar çeşitli yayınlardan faydalanılarak hazırlanmış olup sadece gösteri amaçlıdır. Sitedeki bilgilerin her hangi bir şekilde kullanımından dolayı doğacak olumsuz sonuçlardan www.eczakutusu.com ve ilgili kişiler sorumlu değildir.

 


DİOSKORİDES 010 BYT SET İle Uyumlu Ürünler

SHİFFA HOME UPR KAPSÜL

STOKLARDA MEVCUT

Fiyatı: 44,50 TL KDV Dahil

 

 
 
 
 
 

-Email Listesi
Email:
Not: Duyurulardan haberdar olmak için email adresinizi listeye ekleyebilirsiniz.
Kaydet  Çıkar


 İletişim | Sık Sorulanlar Hesap Numaraları | Sipariş ve Teslimat | Güvenlik | Üyelik |  Formlar | Servisler
Her Hakkı Saklıdır © 2007 Eczakutusu.com  | Kullanım SözleşmesiGizlilik |
                                                    

Eczakutusu.com sitesindeki tüm ürünler TARIM BAKANLIĞI onaylı, orijinal ve yasal ürünlerdir. Sahte, kaçak ve yasadışı olan ürünler web sitemizde satılmamaktadır. Hastalıklarınızın teşhis ve tedavisi için öncelikle doktorunuza başvurunuz.Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır. Sitemizdeki ürünler yardımcı bitkisel ürünlerdir.Eczakutusu.com'da yer alan yazılar ve görseller tavsiye niteliğinde olmayıp sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tıbbi bir öneri yerine geçmez.Herhangi bir hastalığın tedavisi için bu bilgiler kullanılamaz.Sitemizde verilen bilgiler üretici ve/veya dağıtıcı firmaların sorumluluğu altındadır.

Ürün özellikleri ve görseller, firmaların web sayfalarında yer alan bilgiler doğrultusunda hazırlanmıştır.

KobiMaster E-Ticaret Çözümü