EczaKutusu.com
Ana Sayfa Üye Kayıt Üye Girişi Müşteri Hizmetleri
Alışveriş Sepetiniz.Sepetinizde 0 Ürün Var.
Ana Sayfa
Müşteri Hizmetleri
Hesabım
Sepetim
İletişim

Besin Takviyeleri     Güzellik ve Bakım Ürünleri    Parfümler ve Deodorantlar     Şifalı Bitkiler    Makyaj Malzemeleri 

Kategoriler \ Besin Takviyeleri \ Bitkisel Ürünler \ Bel Fıtığı

DİOSKORİDES 008 BFT SET


Favori Ürünlere Ekle

DİOSKORİDES 008 BFT SET

Marka: DİOSKORİDES
Model: BEL FITIĞI TABLET
Fiyatı: 109,26 TL+ KDV
KDV Dahil: 118,00 TL
Havale İndirimli: 112,10 TL


DİOSKORİDES 008 BFT SET Detay Bilgisi

008 BFT- BEL FITIĞI İÇİN YARDIMCI SET

 

 

1 ) Mısır Püsküllü Bitkisel Karışım

Ayrık Otu (Agropyron Repens)

Kiraz Meyve Sapı (Prunus Avim)

Funda (Calluna Vulgaris)

Yakı Otu (Epşlobium Sp.)

Mısır Püskülü (Zea Mays)

 

Ayrık otu içeriğindeki triricin, müsilaj, saponinler, kiraz meyve sapındaki potasyum tuzları ve tanen, fundadaki tanen,uçucu yağ ve glikozidlerden arbutin ve erikolin, mısır püskülündeki karbonhidratlar, potasyum ve kalsiyum tuzları biokimyasal maddeleri diüretik (idrar artırıcı) etkiye sahiptir. Mesane ve böbrek taşını düşürmede kullanılır. İdrar yolları üriner sistemini, idrar kesesi böbrek iltihabını kurutmaya yardımcıdır.

 

2 ) Biberiyeli Bitkisel Karışım

Biberiye (Rosmarimus O.)

Civan Perçemi (Achillea Milefolium)

Sarı Kantaron (Hyperciumferforatum)

Okaliptüs (Eucalyptus Sp.)

Biberiye bitkisinin içeriğindeki monoterpenlerve terpenoid oksitler, civan perçemi bitkisinin yeşil kısımları ve çiçek açma devresinde C Vitamini ve karoten, bütün organlarında eterik yağlar. Glikoalkloidlerden ahilin ve ahiletin, okaliptüs bitkisindeki acı madde, rezin ve okaliptol, sarı kantaron bitkisindeki hypericin, flavonoit, biokimyasal maddeleri sayesinde beyin tarafından üretilen asetilkolin adlı bir kimyasalın parçalanmasını önleyen acetyleholinestrase adlı kimyasallar mevcuttur, bunun sonucu olarak da vücudu zinde tutar, karışımdaki aktif maddeler ağrı dindirir kası gevşeterek omurun dışına çıkan sinirlerin yerine girmesine yardımcı olur.

 

3) Yoğurt Otlu Bitkisel Karışım

Sarı Kantaron (Hypericum P.)

Yoğurt Otu (Galium Verum)

Alıç (Ciratageus Sp.)

Sarı Kantaron bitkisi içeriğindeki hypericin, eterik yağlar, tanen, flavonoid, karoten ve E vitamini, yoğurt otu bitkisindeki iridoitler (Örneğin asperulosid), polyphenol asitleri, alıç bitkisindeki tanen, flavon türevleri, triterpen türevleri ve damarları genişleten bioflavononid biokimtasal maddeleri sayesinde kalbe oksijen ve kan akışının artmasına yardımcı olur. Bu durum, kalbin kan deveranı için harcamak zorunda olduğu gücü azaltır ve kalbi rahatlatır. Vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Toksinlerin dışarı atılması kişiye zindelik, enerji, rahatlık ve huzur verir. Stresin giderilmesine yardımcı olabilir.

 

4 ) Bitki Aromalı Krem

İçindeki bitki yağları deriye kasa nufus ederek ağrıyı dindirdiği gibi kası gevşeterek omurların dışına çıkmış sinir uçlarının tekrar yerine girmesine yardımcı olur. Kremi onbeş dakika ovularak sürüldükten sonra bölge pamuklu bezle sarılıp sekiz saat sonra açılıp ılık suyla temizlenmelidir.

 

Kullanımı : Gıda Takviyesi Olarak Günde 3 Kez, Yemeklerden Önce

Her üründen birer Tablet Alınması Önerilir.

 

Not: Doktorunuzun verdiği ilacı almayı devam ediniz. Hamile ve 12 yaş altı çocukların ürünlerimizi kullanmaması önerilir.

 

Yararı:

Bel fıtığı tedavisinde yardımcıdır 

 

Hastalıklarınızın teşhis ve tedavisi için öncelikle doktorunuza başvurunuz.Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.

Sitemizdeki ürünler yardımcı bitkisel ürünlerdir.

 

BEL FITIĞI

 

BEL FITIĞI TEDAVİSİ


Beş omur ve omurlar arası diskler ile birlikte sakrum (sağrı kemiği) üzerinde yerleşen bel bölgesi, omurganın boyundan sonraki en hareketli bölgesidir. Beldeki hareketin büyük çoğunluğunu 4. ve 5. bel omurları ile 5. bel omuru ile sakrum kemiği arasındaki eklemler oluşturur. Omurlar arasındaki diskler içi jelatinimsi kıvamlı bir sıvı dış kısmı ise fibrotik bantlardan oluşan liflerden oluşur. Tekrarlayan hareketler, aşırı zorlanmalar, duruş bozuklukları, ve uygun olmayan pozisyonlarda yapılan fiziksel aktiviteler dış kısımdaki anulus fibrozis adı verilen kuşakta yırtılmalara yol açar, yırtılma anulusun iç liflerinden başlayarak dışarıya doğru uzanır. Bunun sonucunda jelatinöz sıvı madde dışarıya doğru fıtıklaşır ve o bölgedeki bağları zorlar etraftaki dokulara baskı yapar. Hastalık daha da ilerleyince bacağa giden siyatik sinirini sıkıştırır, daha çok genç ve orta yaşlarda görülür. İleri yaşlarda ise bel kireçlenmesi ile birlikte görülür.

 

Belirtileri nelerdir?
Bel fıtığının en önemli belirtisi bel ve bacak ağrısıdır. Başlangıçta belde yerleşik olan ağrı daha sonra bacağa yayılır. Genellikle tek taraflıdır. Taraf değiştirebilir veya iki taraflı olabilir. Bazen hastalar yalnızca bacak ağrısı ile gelir. Ani bir zorlanma yada ters hareket yoksa ağrı daha önce birkaç defa tekrarlamıştır, tedaviyle yada tedavisiz düzelmiştir. Hastada ayrıca bacakta uyuşma, bel hareketlerinde kısıtlanma görülür. Öksürme, hapşırma, uzun süreli oturma, otomobil kullanma, öne doğru eğilme, ağrıyı arttırır. Skolyoz adı verilen belin bir tarafa doğru eğilmesi sık rastlanan bir bulgudur.Ağrı hafif, orta veya şiddetli olabilir. İleri vakalarda bacak kaslarında erime, incelme, bacakta üşüme olabilir. Çok nadiren bacaklarda özellikle iç taraflarda (iki taraf) his kusuru ve idrar yapamama veya idrar kaçırma görülür. Bu durumda hasta acilen ameliyata sevk edilmelidir.

 

Teşhis nasıl konur?
Çoğu vakada hastanın görünümü, hastanın ifadesi, basit bir muayene kesin teşhis koydurur. Ancak hastalığın şeklini belirlemek ve diğer hastalıklardan ayırt etmek için laboratuvar tetkikleri, düz röntgen, tomografi, MR gerekebilir.

 

Bel fıtığından korunmak mümkün müdür ?
İyi bir kas yapısı, kaslar arasında denge duruş eğitimi ve riskli hareketlerden kaçınma bel fıtığından korunmada kısmen yardımcıdır. Esas önemli olan bir kez bel ağrısı olan kişide bunun tekrarlarının önlenmesidir.

 

Bel fıtığının tedavisi nasıldır ?
Kısa süreli yatak istirahati, hastanın en rahat ettiği pozisyonda ve iyi bir yatakta olmalıdır. Yatak sert ve düzgün olmalı vücut ağırlığı ile çökmemelidir. Sırtüstü uzanıp bacakların altına yastık koymak en iyi dinlenme şeklidir. Ayrıca baldır bir koltuk üzerine konur ve sırt üstü yatarak dinlenmek mümkündür.
Ağrı kesici, kas gevşetici, ilaçlar faydalıdır. Kronikleşmiş hastalarda antidepresan ilaç kullanılmalıdır. Ani başlayan bel ve bacak ağrısında en iyi tedavi epidural yoldan yapılacak lokal anestezik ve steroid karışımı ilaçların verilmesidir. Bu tedavi ilk iki hafta içindeki hastalarda çok etkilidir. Fonksiyonel skolyoz (omurganın yana eğriliği) varsa korseleme gerekebilir. Korse kullanımı uzun süreli olmamalıdır.
Yüzeysel ve derin ısıtıcılar, düşük frekanslı akımlar ve traksiyonla uygulanan fizik tedavi ve rehabilitasyon hastaların büyük çoğunluğunda şikayetlerin geçmesine yardımcı olur.
Bütün hastalara bel koruma prensipleri ve hastalığın aşamasına göre egzersizler gösterilmelidir. Birkaç kür yapılan tıbbi ve fizik tedaviye rağmen geçmeyen ağrılar, kuvvet kaybı ilerleyici olanlar, görüntüleme yöntemleri ile çok büyük fıtığı olanlar cerrahi olarak tedavi edilmelidir. Hastaların büyük çoğunluğunda 4-6 hafta içinde iyileşme sağlanır. Yapılan bütün tedavilere rağmen kronik ağrılı hasta oranı oldukça yüksektir.

Kaynak:Doç.Dr.Turan Uslu

(Konuyla ilgili sık aranan kelimeler; bel fıtığı, bel fıtığı tedavisi, bel ağrısı, bel fıtığı bitkisel tedavi)

 


 

UYARI

Sitedeki yazılar çeşitli yayınlardan faydalanılarak hazırlanmış olup sadece gösteri amaçlıdır. Sitedeki bilgilerin her hangi bir şekilde kullanımından dolayı doğacak olumsuz sonuçlardan www.eczakutusu.com ve ilgili kişiler sorumlu değildir.

 


DİOSKORİDES 008 BFT SET İle Uyumlu Ürünler

DİOSKORİDES 011 BFK KREM

Fiyatı: 32,00 TL KDV Dahil


PAİNMASTER AĞRI BANDI

STOKLARDA MEVCUT

Fiyatı: 34,50 TL KDV Dahil


PHENOCANE

Fiyatı: 118,00 TL KDV Dahil


DERMANOL PAİNLESS KREM

YENİDEN STOKLARA GELMESİ BEKLENİYOR

Fiyatı: 35,00 TL KDV Dahil

 

 
 
 
 
 

-Email Listesi
Email:
Not: Duyurulardan haberdar olmak için email adresinizi listeye ekleyebilirsiniz.
Kaydet  Çıkar


 İletişim | Sık Sorulanlar Hesap Numaraları | Sipariş ve Teslimat | Güvenlik | Üyelik |  Formlar | Servisler
Her Hakkı Saklıdır © 2007 Eczakutusu.com  | Kullanım SözleşmesiGizlilik |
                                                    

Eczakutusu.com sitesindeki tüm ürünler TARIM BAKANLIĞI onaylı, orijinal ve yasal ürünlerdir. Sahte, kaçak ve yasadışı olan ürünler web sitemizde satılmamaktadır. Hastalıklarınızın teşhis ve tedavisi için öncelikle doktorunuza başvurunuz.Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır. Sitemizdeki ürünler yardımcı bitkisel ürünlerdir.Eczakutusu.com'da yer alan yazılar ve görseller tavsiye niteliğinde olmayıp sadece bilgilendirme amaçlıdır.Tıbbi bir öneri yerine geçmez.Herhangi bir hastalığın tedavisi için bu bilgiler kullanılamaz.Sitemizde verilen bilgiler üretici ve/veya dağıtıcı firmaların sorumluluğu altındadır.

Ürün özellikleri ve görseller, firmaların web sayfalarında yer alan bilgiler doğrultusunda hazırlanmıştır.

KobiMaster E-Ticaret Çözümü